"3.Türkiye Puzzle Günleri" Puzzle etkinliği 10 Kasım 2019 - 10 Ocak 2020 Tarihleri arasında yapılacaktır..

Sık Sorulan Sorular


 • TPG nedir?
Türkiye Puzzle Günleri 2018 yılında ilk kez birincisi düzenlenen online puzzle etkinliğidir.Herhangi bir dış mekanda bulunmadan,ev ortamında,yapılan puzzleların aşamalarının fotoğraflandırılacağı,facebook üzerinden açılan albümler yolu ile paylaşım yapılan bir etkinliktir.

 • TPG Etkinliğine giriş ücretli midir? 
Hayır,etkinliğe kayıt ve sonrası için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

 • TPG etkinliği kayıtları ve başvurular nerede yapılıyor?
Başvurularınız için iki farklı platformdan bizlere ulaşabilirsiniz.Sitede ana sayfada bulunan "iletişim" bölümünden mail adresinizi bırakarak etkinliğe katılmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.Ya da direkt Facebook üzerinden "Türkiye Puzzle Günleri 2020" sayfasından (Gruba katıl) talebi gönderebilirsiniz.
Talepleriniz doğrultusunda size en kısa sürede ulaşılacaktır.

 • TPG'ye kimler,nereden katılabilir,Yaş sınırı varmıdır?
Facebook hesabı olan 1000 parça puzzle yapabilecek her puzzle meraklısı Türkiye'nin neresinde olursa olsun 15 yaş üzerinde tüm puzzleseverler katılabilir.

 • TPG etkinliği ne zaman başlıyor?
10 Kasım 2019 tarihinde başlayıp  10 Ocak 2020 tarihleri arasında 60 gün süreyle etkinlik çerçevesinde puzzle'larımızı yapabiliyoruz.

 • Türkiye Puzzle Günleri etkinliği bir yarışma mıdır? TPG Etkinliğinin amacı nedir?
TPG bir yarışma değildir,Türkiye'nin dört bir tarafından puzzleseverlerin bir araya geldiği keyifli zamanlar geçirmeyi amaçlayan bir puzzle birleştirme etkinliğidir.
Amaç yarışmak değil,eğlenmek,puzzle'ın birleştirici gücünü hissetmek,hissettirmek.

 • İddialı değilim,zamanım yeterli değil,yine de katılabilir miyim?
Çalışma hayatınız yoğun olabilir,hızlı bir puzzle'cı olmayabilirsiniz,60 günde 1000 parça puzzle birleştiririm demeniz"TPG"oyuncusu olmanız için yeterli.

 • Türkçe bilmiyorum,ya da çok az biliyorum,Türkiye'de yaşayan yabancı kökenli bir puzzleseverim.Yine de etkinliğe katılabilir miyim?
Kesinlikle katılabilirsiniz.Organizasyon yöneticilerimiz size her aşamada yardımcı olacaktır.

 • TPG etkinliğinde dilediğim kadar puzzle yapabilir miyim?
 • Herhangi bir marka yapsam olur mu? kolay mı zor mu puzzle yapmalıyım?
TPG etkinliğinde kurallar çerçevesinde 1000 parçadan dilediğiniz parça sayısına kadar her türlü parça sayısı aralığında istediğiniz kadar puzzle yapabilirsiniz.
1000,1024,1500,2000,3000,4000,5000,6000 Bu tercihlerden dilediğiniz kadar yapabilir,istediğiniz zorlukta tema seçebilirsiniz. stoklarınızı eritme yolunda karışık olarak yerli yabancı markalardan yapma özgürlüğünüz tabi ki var.

 • Eşimle birlikte puzzle yapmayı çok seviyoruz.Birlikte etkinliğe katılabilir miyiz?
Evet,kayıt esnasında bunu bildirmeniz yeterli.Sadece eşler takım olarak oynayabilir.

 • Puzzle'larımı önceden alıp yapsam,etkinlik başladığında da albümüme yüklesem olur mu?
Hayır,puzzle fotoğraflarımızın güncel olması ,ocak ayından önce yapılmamış olması gerekiyor.
Yükleyeceğimiz fotoğrafların güncel olup olmadığını 10 Kasım günü belirlenecek bir obje ile beraber fotoğraf çekerek saptayabileceğiz. Evlerimizde sıklıkla kullandığımız kupa,kalem,anahtarlık gibi bir ev eşyası ile puzzlelarımızı birlikte fotoğraflandıracağız.
Kutular açılmış olabilir,poşeti bile açılmış olabilir.Parçalar dağınık şekilde başka bir kutuda muhafaza ediliyor olabilir,sadece başlanmamış olsun yeter.

 • Etkinlik sonunda  katılanlar arasında hediye çekilişi olacak mı?
Evet  çekiliş hakları yerli ve yabancı markalara göre belirlendi. Puzzlelarını tamamlayan puzzleseverler arasında sponsor firmalarımızın destekleriyle yine hediye puzzle çekilişlerimizi yapacağız.

      "Sitenin "Kurallar" sayfasında çekiliş haklarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz"

 • Etkinlik içinde son güne yetiştirilememiş puzzle'lar sayıma girecek mi?
Maalesef yarım kalmış puzzle'lar etkinlik kapsamında değerlendirilmeyecektir.

 • İlk defa katılacağım,yapmam gerekenler hakkında bana yardımcı olur musunuz? 
Tabi ki memnuniyetle yardımcı olurum. Moderatörlüğünü bizzat yürüttüğüm bu eğlenceli etkinlikte istediğiniz her an yanınızda olacağım.
Yardımcı olmamı istediğiniz konular için bana sitenin "iletişim" bölümünden ulaşmanız yeterli. by Türkiye Puzzle Günleri